TORKU BİSİKLET TAKIMI ALANYA’DA MADALYALARI TOPLADI
Torku Şekerspor Bisiklet Takımı sezonun kapanış Yarışında 5'i altın olmak üzere 10 madalya kazandı. Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası 8. Etap Sezon Kapanışı Bisiklet Yol Yarışı 29-30 Ekim tarihlerinde 30 takım ve 500 sporcunun katılımıyla yapıldı.
torku-bisiklet-takimi-alanyada-madalyalari-topladi
  • 3370
  • 31.10.2022 12:03:53

Sezon kapanış yarışında Torku Şekersporlu sporcular topladıkları madalyalar ile dikkatleri üzerine çektiler. Torkulu Bisikletçiler 5 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalyanın yanı sıra bir genel klasman 2’inciliği, 2 genel klasman 3’üncülüğü elde etti.  Torku Şekerspor ayrıca takım halinde ise bir takım genel klasman 2’inciliği ve bir takım genel klasman 3’üncülüğü kazandı. Alanya Sezon Kapanış 8. Etap Yol Yarışlarında Torku Şekerspor Bisiklet Takımının aldığı dereceler ise şu şekilde:

Genç Erkeklerde Ramazan Yılmaz

Yol Yarışında 1’inci

Kriteryum Yarışında 1’inci

Sezon Genel Klasmanında 1’inci

Takım Genel Klasmanlarında 3’üncü,

Genç Bayanlarda Fatma Nur Doğan

Yol Yarışında 1’inci

Kriteryum Yarışında 1’inci

Genel Klasmanda 1’inci

Takım Genel Klasmanında 2’inci,

U-15 Bayanlarda Emine Adanalı

Yol Yarışında 2’inci

Kriteryum Yarışında 1’inci

Genel Klasmanda 1’inci,

Defne Kadıoğlu

Yol Yarışında 3’üncü

Genel Klasmanda 3’üncü,

U-17 Bayanlarda Sude Nur Satıcı Genel Klasmanda 2’inci,

U-15 Erkeklerde Furkan Duran Genel Klasmanda 3’üncü oldu.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Torku Şekerspor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu,  başarılı genç bisikletçileri tebrik ederek şunları söyledi: "Genç bir bisiklet takımına sahibiz ama gençlerimiz bizi hep başarıları ile sevindirdi. Türk bisiklet sporu adına gelecek vadeden sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Konya ve ülkemiz sporuna katkı vermek bizleri onurlandırıyor."