A.HATAYSPOR’UN İKONU  DAĞ CEYLANI OLDU
Süper Lig’de mücadele eden Atakaş Hatayspor için tasarlanan ikonların tanıtım toplantısı Yeni Hatay Stadyumu’nda törenle gerçekleşti.
ahataysporun-ikonu-dag-ceylani-oldu
  • 3197
  • 19.12.2022 22:12:20

Törene, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve A. Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Prof.Dr.Nazan Savaş, A.Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Teknik direktör Aykut Kocaman, yönetim kurulu üyeleri ve oyuncular katılım gösterdi. Salonu dolduran taraftarlar, tezahürat eşliğinde alkışlarla A.Hatayspor’a destek vererek yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda katılımcılara Türkiye’de sadece Hatay’da yaşayan Dağ Ceylani türü olan Gazella Gazellalar ile ilgili belgesele de yer verilerek ve sunum yapıldı.

Özat: A.Hatayspor Gazella Gazella Gibi Asla Pes Etmeyen Bir Takım

Toplantıda açılış konuşmasını yapan A.Hatayspor Başkan Vekili Mustafa Özat, “Futbol enerjisi ve adrenalini yüksek bir spor dalıdır. Bizler A.Hatayspor’un sadece konuşulan takım olarak değil futbolun ötesine gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu konuda da Avrupa kapılarına kadar gitmek istiyoruz. Sizlerin desteği ve başkanımızın sayesinde ikon arayışına girdik. İkonumuzun Hatay’ı ve takımımızı temsil etmesini istedik. Ve sadece Hatay’a özgü olan dağ ceylanları Gazella gazella konusunda karar aldık. A.Hatayspor, Gazella gazella gibi asla pes etmeyen bir takım. Gazella gazellalarımız hırslı, atak ve ortama uyum sağlayan bir canlı türü. İkonumuzun Hatay’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Demirel: Asi Şehrin Asi İkonlarıyla Daha Güçlü Bir Takım Olacağız

A.Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Takımımızın ikonları gerçekten çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Asi şehrin asi ikonuyla daha güçlü bir takım olacağız. Sizlerin de desteği ile takımımızı daha yukarılara koşan bir takım olması için elimizden geleni yapak ve istediğimiz yerelere geleceğiz” diyerek takımın Gazella gazella gibi güçlü ve hırslı bir takım olduğunu vurguladı. HBB Başkanı ve A.Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş da Hatay’ın günümüze gelen başarılarından da söz ederek düşüncelerini paylaştı.

 

Savaş: Her Şey Düşer A.Hatayspor Düşmez

Başkan Savaş konuşmasında, “ A.Hatayspor 1967 yılında birçok büyüğümüzün alın teriyle ve cep harçlığıyla kurulmuş bir takım. Ben 14 yıldır belediye başkanı olduğum sürece ve Hatayspor’un bir neferi olarak takımımızın maddi ve manevi her zaman peşinde koştuk. Rabbim 3.Lig’e düşerken Süper Lig’e çıkarmaya bizlere nasip etti. Bu hepimiz için çok büyük bir onur. Herkes Hatayspor düşer dedi ama düşmedi. Her şey düşer ama A.Hatayspor düşmez” diye konuştur.

En sıkıntılı zamanlarında kurulmuş takımın çok ciddi başarıların altına imza attığını da sözlerine ekleyen Savaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün soy ismi verdiği Atakaş’ın (i (takım sponsoru) ismini taşıdığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne de son emanet olarak bıraktığı Hatay’ın takımını ayakta tutmak ve Avrupa’da top koşturması için mücadele etmek hepimizin görevi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Anadolu takımlarında bu ilk olan ikonumuz hepimize hayırlı olsun ve şans getirsin” dedi.

Kocaman: A.Hatayspor’u İlgi ve Merakla Takip Ediyorum.

Hatay’ı ziyaret ederek toplantıya da onur konuğu olarak katılan Aykut Kocaman, “ Hatay da olmakta çok mutluyum ve onurluyum. Sevginin, saygının ve hoşgörünün kentinde olmak çok büyük mutluluk. Bunu burada yaratan herkesin eline sağlık. İkonlar harika olmuş. Bundan sonra da A.Hatayspor’u ilgi ve merakla takip edeceğim” açıklamalarında bulundu.

Toplantının sonunda HBB Başkanı Lütfü Savaş, ikonlu olan ilk forma ve A.Hatayspor’un son kupasını Aykut Kocaman’a hediye etti.