DEPREMZEDELER İÇİN KONUT SEFERBERLİĞİ TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE BAŞLIYOR
6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında Türk İş Dünyası TOBB öncülüğünde büyük bir dayanışma örneği göstererek depremlerde zarar gören vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor.
depremzedeler-icin-konut-seferberligi-tobb-onculugunde-basliyor
  • 2420
  • 16.02.2023 16:01:46

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde; Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ile SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un da aralarında bulunduğu 365 Oda/Borsa Başkanı ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen online toplantıda depremzedeler için konut seferberliği başlatılacağı bilgisi paylaşıldı.

Detaylar Çok Yakında TOBB Tarafından Açıklanacak

Detaylarının çok yakında TOBB tarafından açıklanacağı konut seferberliği ile ilgili açıklamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ başlatılacak olan seferberliğin depremin yaralarının sarılması ve sürdürülebilir kalıcı bir yardım çalışması anlamında büyük önem taşıdığını ifade etti. Başkan Altuğ açıklamasında “Çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde tüm iş dünyası kenetlenerek konut seferberliği başlatıyoruz. Detayları çok yakında açıklanacak. Bizler de Sakarya iş dünyası olarak depremin ilk gününden itibaren gösterdiğimiz dayanışma ruhunu konut seferberliğinde de göstermeye devam edeceğiz. Sakarya iş dünyasının böyle hayırlı ve sürekliliği olacak bir çalışmaya hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Depremzedelerimiz için günlük ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde desteklerin yanı sıra bu tür kalıcı imkanlara kavuşmaları için elimizden geldiği ölçüde azami gayret göstereceğiz. Sakarya iş dünyamızın bu seferberliğe katkı sunacağına inanıyorum. İlk günden beri dile getirdiğimiz gibi gün birlik olma ve yaraları sarma günüdür.” dedi.

#yardım