ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ’NDE PROMOSYON ÖDEMESİ 30 BİN TL OLDU
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Yönetimi, banka temsilcileriyle yaptıkları promosyon görüşmelerini tamamladı. Türkiye Ekonomi Bankası ile anlaşmaya vardıklarını açıklayan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Yaklaşık 7 bin 500 personele sahibiz. Banka ile yaptığımız anlaşma neticesinde personel başına 30 bin TL promosyon ödenmesi konusunda mutabık kaldık” şeklinde konuştu.
uludag-universitesinde-promosyon-odemesi-30-bin-tl-oldu
  • 3899
  • 14.10.2022 17:07:14

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, tamamlanan promosyon görüşmeleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla üniversitede faaliyet gösteren sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, Üniversite Genel Sekreteri Osman Dikmen ile Strateji Geliştirme Daire Başkanı Kamuran Üstün de hazır bulundu. Toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, 11 Ekim’de promosyon ihalesini tamamladıklarını ve personelin alacağı promosyonla ilgili Türkiye Ekonomi Bankası ile 35.250 TL’ye anlaşma sağladıklarını açıkladı.

Kılavuz: Ödemeler 15 Aralık’ta

Önceki anlaşmanın iptal edilmesi nedeniyle yaklaşık 5.250’nin kesileceği ve personele net 30 bin TL’nin kalacağını vurgulayan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Promosyon görüşmelerinde Türkiye Ekonomi Bankası ile anlaştık. Öncelikle bu konuda bizlere yardımcı olan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Banka yetkilileri promosyon ödemelerini en erken Aralık 15 gibi yapabileceklerini ifade etti. Fakat bu işin tam karara bağlanması, imzaların atılması ve diğer işlemler için halen daha muvafakatname vermeyen arkadaşlarımız var. Takdir edersiniz ki herkesin kendine göre geçerli sebepleri olabiliyor. Ancak burada hep birlikte hareket edilmesi ve gerekli evrakların bir an önce toparlanması gerekiyor. Sendika yöneticilerimizle bu vesileyle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Herkes kendi temsil ettiği sendikadaki üyelerle görüşmelerini hızlıca yapmalı ve belgelerini göndermeyen arkadaşları ikaz etmeli. 7 bin 500 personelimiz var. Büyük bir rakam. Burada her görüşten insan var. Ancak hepimizin ortak düşüncesi, beklentisi ve talepleri mutlaka var. Eksiklerimizi ne kadar hızlı tamamlarsak, hepimiz için o kadar iyi olur. Mazereti olan personelimize de ulaşılsın ve onlar da bu konu hakkında bilgilendirilsin. Sonuç hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Doğangün: Süreci Hızlı Ve Eksiksiz Tamamlamamız Gerekiyor

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün de sendika temsilcilerine promosyon görüşmelerinde kendilerine verdikleri güven ve destekten dolayı teşekkür etti. Samimi bir süreci geride bıraktıklarının altını çizen Prof. Dr. Adem Doğangün; “Nihayetinde çalışanlarımızı temsil ettiğimiz bir süreci geride bıraktık. Buradaki ana hedefimiz çalışanlarımızın mağdur edilmemesidir. Eğer bu muvafakatnameleri eksiksiz olarak veremezsek nihayetinde promosyonlar tam olarak alınamayacaktır. Bizim hedefimiz tüm personelimize net 30 bin TL’nin verilmesini sağlamaktır. Bunun için de tüm sendika temsilcilerimize ve yöneticilerimize büyük görevler düşmektedir. Hep birlikte hareket edeceğiz ve en kısa sürede belgeleri tamamlayacağız inşallah” açıklamasında bulundu.

Toplantıya katılan sendika temsilcileri de belge toplama sürecini titizlikle yürüttüklerini ve en kısa sürede çalışmayı tamamlayacaklarını belirtti.