EFFİE’DEN 3 ÖDÜLLE SEKTÖRÜNÜN TEK KAZANANI OPET
OPET, pazarlama ve reklam etkinliği alanında dünyanın en prestijli yarışması olarak kabul edilen Effie Ödülleri'nde 2 altın 1 gümüş olmak üzere toplam 3 ödüle layık görüldü.
effieden-3-odulle-sektorunun-tek-kazanani-opet
  • 737
  • 18.05.2022 20:56:31

OPET, ‘Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler’ kategorisinde Ultramarket reklam filmiyle Altın Ödül kazanırken Ultra Force reklam filmi ile de aynı kategoride Gümüş Ödül’ün sahibi oldu. 'B2B Pazarlama' kategorisinde ise Otobil reklam filmiyle yine Altın Ödül kazanarak organizasyonda ödül alan tek akaryakıt markası oldu.

OPET, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği'nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle bu yıl 14'üncüsünü düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri'nde 2 altın 1 gümüş olmak üzere 3 ödülle sektörünün tek kazananı oldu. OPET müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla bir uğrak noktası haline getirdiği yeni nesil market konsepti Ultramarket’i anlatan reklam filmi ile “Otomotiv Ürün Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler” kategorisinde Altın Ödül kazandı. OPET, üstün performans ve tasarruf sunan yakıtı Ultra Force’u anlatan reklam filmiyle ise aynı kategoride Gümüş Ödül alarak tek kategoride verilen iki ödülünde sahibi oldu. OPET, Otobil reklam filmiyle “B2B Pazarlama” kategorisinde de Altın Ödül almaya hak kazanırken, Effie’de de “OPET’se fark eder” dedirtti. Cem Yılmaz'ın başrolünde yer aldığı reklam filmi serisinde OPET’in, sektörde rakiplerinden ayrılan güçlü ve farklı özellikleri 'OPET'se fark eder' sloganıyla tüketicinin karşısına çıkıyor. Her üç film de Medina Turgul DDB imzasını taşıyor.

TOPLAM 44 KATEGORİDE BAŞVURU YAPILDI

Effie Türkiye, bu yıl 28’i sektörel, 16’sı özel olmak üzere toplam 44 kategoride başvuru kabul etti. Effie, dünya çapında 55 ülkede, European Association of Communciation Agencies’e üye reklam ajansları dernekleri ve reklamveren dernekleri tarafından ortak olarak düzenlenen dünyanın en prestijli pazarlama ve reklam etkinliği yarışması olarak biliniyor. Effie Türkiye, Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından, 2005 yılından bu yana düzenleniyor. Yarışmanın sonuçları küresel marka ve ajanların Effie Effectiveness sıralamasına etki ediyor.