1 MİLYON 370 BİN KİŞİNİN HAYATINA DOKUNMAK İSTİYORUZ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 1 milyon 370 bin kişinin hayatına dokunmak istediklerini söyleyerek, “Vizyoner birçok proje ortaya koyuyoruz. Ama önemli olan insana dokunmak. Biz her projede insanı merkeze alıyoruz” dedi.
1-milyon-370-bin-kisinin-hayatina-dokunmak-istiyoruz
  • 513
  • 21.04.2022 14:55:50

Bir radyo programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, sosyal belediyecilik anlayışından bahsetti. Asıl belediyeciliğin sosyal belediyecilik olduğunu dile getiren Başkan Demir, "Amacımız 1 milyon 370 bin vatandaşımızın tamamının hayatına dokunmak. Sosyal, kültür, sanat, eğitim, spor alanında çalışmalar yürütüyoruz. Sosyal belediyecilik çok geniş bir yelpaze. Özellikle yaşlılarımız. Biz büyüklerimiz sayesinde varız. Biz onları mutlu etmeliyiz. Onların kadrini bilmeliyiz. Yaşlılarımızla ilgili hiçbir çalışmadan geri kalmıyor, maddi kaynakları esirgemiyoruz. Evi temizlenecekse evini temizliyoruz. Tıraş olacaksa onu yapıyoruz. Rahatsızlığı varsa o konu da yardımcı oluyoruz. Yetimlerin tespitini yapıyoruz ve onlarla ilgili çalışma yürütüyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi varken yetimlerimiz kimsesiz kalamaz. İhtiyaç sahibi olan tüm ailelerin yanındayız. Ramazan’da hiçbir haklı talebi geri çevirmedik. Engelliler, öğrenciler kadınlar herkesin hayatına dokunmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
"VATANDAŞIN GÖNLÜNE DOKUNMAK İSTİYORUM"
Belediyeyle vatandaş arasındaki diyaloğu her zaman sıcak tutmaya çalıştığına dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu nokta da Çözüm Merkezi’nin aktif olarak hizmet verdiğini, halk günü düzenlediklerini, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini anlattı. “Vatandaşın gönlüne dokunmayı istiyorum” diyen Başkan Demir konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Aslında belediye nedir? Kendi insanına hizmet sağlayan mekanizma. Bunun için vatandaşla irtibatta olmak gerekiyor. Diyalogda olmadığınız bir vatandaşla irtibatta olmazsanız ona hizmet üretemezsiniz. Neye ihtiyacı olduğunu tespit edemezsiniz. Bu çok önemli. Biz şimdi her alanda çalışma yapıyoruz. Vizyoner birçok proje ortaya koyuyoruz. Ama önemli olan insana dokunmak. Biz her projede insanı merkeze alıyoruz. İnsanı merkeze aldığınızda insanın tezahürleri hemen karşınıza çıkıyor. İnsanı hedeflemek lafla olmuyor. İnsanı hedeflemeden insanı hedefliyormuş gibi yapamazsınız. İnsanlar samimi olup olmadığınızı çok çabuk anlar. Biz insanımızı seviyoruz, samimiyetle yaklaşıyoruz. Siz insanı merkezinize alırsanız mahalle programlarını buna vesile kılarsınız. Esnaf ziyaretlerini buna vesile kılarsınız. Bir yaşlıyı, çocuğu görünce ona selam verirsiniz. Telefonunuzu 24 saat açık tutar vatandaşa mutlaka cevap verirsiniz. O an açamazsanız gün içinde mutlaka dönersiniz. Bizim medeniyetimizde insanı sevmek var. Biz onun gereğini yerine getiriyoruz. 1 insan bir dünya demektir. Bizim anlayışımız bu."