YETERSİZ YAŞAM ENERJİSİ OLUMSUZLUKLARI BERABERİNDE GETİRİYOR
Tüm canlıların sahip olduğu bir yaşam enerjisi vardır, bu enerji doğumla birlikte gelir. Fakat yaşadığımız stres, korku gibi birçok olumsuz duygu durumu, enerji akışımızda tıkanmalara, bozulmalara neden olur.  Bu enerjiyi yönlendirmek için her yerde var olan anlamına gelen ‘Rei’ ve yaşam enerjisi olan ‘Ki ‘sözcüklerinin birleşmesi ile oluşan,  Mikao Usui tarafından geliştirilen, 1800'lü yıllarda Japonya'da ortaya çıkan “REİKİ” yöntemi kullanılıyor.
yetersiz-yasam-enerjisi-olumsuzluklari-beraberinde-getiriyor
  • 981
  • 14.10.2022 10:00:16

Her insanın vücudunda yedi tane çakra, yani enerji merkezi bulunuyor. Yeterli oksijen alamadığınızda nasıl sağlığınız bozuluyorsa, yeterli Kİ yani yaşam enerjisi almadığınızda da çakralarımız dengesini kaybediyor. Bu yüzden bedenimizde olan ama çalıştıramadığımız evrensel yaşam enerjimizi yönlendirmek büyük önem teşkil ediyor. Kişilerin, duygusal ve ruhsal fonksiyonlarını yerine getirebilmeleri için bunların sağlıklı akışına ihtiyaç duyulurken bu konu bağışıklık sistemi için de büyük önem arz ediyor. Öyle ki yaşam enerjisi düşük olan insanlar daha kolay ve daha sık hasta olurlar, yüksek olanlar ise daha dayanıklıdırlar. Öyle ki İngiltere’de hastanelerde kadrolu Reikiciler calışıyor. Bu enerji birçok farklı isimle biliniyor. Çin’de chi, Hindistan’da prana, İbranilerde ruach ve Japonlar tarafından Reiki olarak adlandırılıyor.

İç Güdümüzde Var

Eller ile enerji verme durumunun kişilerin zaten farkında olmadan da yaptıklarını dile getiren Bilinçaltı Uzmanı, Hipnotist ve Fizikçi  Lily Lale Yılmaz, “ Sağlık durumu kötü, yaralanan bir bireyin üzerine ellerimizi koymak bir içgüdüdür. Anneler de mesela çocuklarında bir sorun olduğunda ellerini o bölgeye koyarlar. Çünkü içsel olacak iyi geleceğini,  düşünürler. Bu örnekler içimizden olduğu için “REİKİ” yi daha iyi anlamamızı sağlayabilir. En küçük Reikici 2,5 yaşındadır. Arzu eden herkes öğrenebilir. Vatandaşlarda ön yargı çok çünkü zamanında dolandırıcılık gibi kötü olaylara maruz kalmışlar, Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, Reiki öğretmeninin gerçek olup olmadığıdır. Şu durum unutulmamalı kesinlikle bir hipnoz durumu değildir” ifadelerini kullandı.

Enerji Akışı Stresi Uzaklaştırır

Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Çakraların temizlenmesi ile başlayacak olan enerji akışı kişiyi stres, korku gibi birçok olumsuzluklardan uzak tutacak. Başın hemen üzerinde bulunan komuta merkezi , alın çakrası , boğaz çakrası , kalp çakrası, güneş sinirağı çakrası , sakral çakra ve temel-kök çarka adı verilen yedi çakranın her biri maddi varlığın iç salgı bezlerinden bir tanesiyle çalışıyor. Çakralar tamamen ya da kısmen tıkanabiliyor. Böyle olunca salgı  bezleri tam kapasiteyle çalışmadıkları için vücutta çeşitli hastalıklar meydana gelebiliyor.Bu teknik tıbbi müdahalenin ve ilaçların yerini almaz. Fakat tüm tedavileri destekler ve iyileşme süreçlerini hızlandırır. Evrende bulunan yaşam enerjisi el teması yardımıyla bir kişiye aktarılır. Ancak kişi enerji almayı kabul etmiyorsa ona enerji gönderilmez.”