ÜSKÜDAR BELEDİYESİ RAMAZANDA TÜM İFTAR ÇADIRLARINI DEPREM BÖLGESİNE KURACAK
Her ramazan ilçede on binlerce kişiye sıcak yemek sağlayan Üsküdar Belediyesi bu yıl tüm organizasyonu deprem bölgesine kaydırıyor. Belediye, yeni kuracağı aşevleri ile deprem bölgesinde günde 50 bin kişiye sıcak yemek imkanı sağlayacak.
uskudar-belediyesi-ramazanda-tum-iftar-cadirlarini-deprem-bolgesine-kuracak
  • 2535
  • 11.02.2023 10:31:45

Deprem sonrası bölgeyle yardım için tüm ekipleriyle seferber olan Üsküdar Belediyesi yeni yardım ve destekler için yoğun şekilde çalışıyor. İlk olarak arama kurtarma ve teknik ekiplerini sorumlu olduğu İskenderun’a gönderen Üsküdar Belediyesi ardından bir TIR’dan dönüştürdüğü mobil aşevini bölgede faaliyete geçirmişti. Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremin bölgede yaşam hayata felce uğratması nedeniyle Üsküdar Belediyesi yardım ve desteklerini olabildiğince sürdürme kararı aldı. Önceki akşam sosyal medya üzerinden bir duyuru yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, belediye olarak aldıkları kararı açıkladı. Hilmi Türkmen duyurusunda, “ilk aşevimizi İskenderun’da açtık, sıcak yemek sunuyoruz biliyorsunuz. Yenileri de gelecek ama başka bir haberimiz daha var; Üsküdar’da her gün on binlerce insanımızı buluşturan meşhur iftar çadırlarını, sofralarımızı bu Ramazan Üsküdar’da değil, deprem bölgelerimizde kuracağız” dedi.

Üsküdar Belediyesi 23 Mart’ta girilecek Ramazan için hazırlıklarına başladı. Ramazan da beklenmeden deprem bölgesine yeni aşevlerinin kurulması için harekete geçildi. Belediye ekipleri Ramazan’a kadar bölgede organizasyonlarını tamamlayarak günde 50 bin kişiye sıcak yemek dağıtabilir hale gelecek. Hazırlık aşamaları devam ederken depremzedelere ve bölgede çalışan görevlilere sıcak yemek dağıtımı artarak devam edecek.