SAKARYA ‘KAMP VE KARAVAN FESTİVALİ'NE HAZIRLANIYOR
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, 18-22 Mayıs tarihleri arasında Kırkpınar’da düzenlenecek Kamp ve Karavan festivali öncesi Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Osman Gündüz Dolgun’u ağırladı.
sakarya-kamp-ve-karavan-festivaline-hazirlaniyor
  • 870
  • 22.04.2022 13:07:50

Planlanan etkinlik hakkında bilgi veren Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Osman Gündüz Dolgun, festivalin 18-22 Mayıs tarihleri arasında, Karavan sektörünün ulusal ve global anlamda en büyük üreticilerinden olan AL-KO firmasının sponsorluğu ve derneğin iş birliğinde Sapanca Kırkpınar’da yer alan açık hava fuar alanında gerçekleştirileceğini kaydederek;
“2022 Yaza Merhaba” ismiyle gerçekleşecek olan festival, sektörün nabzının atacağı büyük bir açık hava fuarı konseptinde düzenlenecek. 3 yıldır Süs Bitkileri ve Peyzaj Fuarı’nın düzenlendiği, kendini kanıtlamış ve doğa harikası bir alan olan Kırkpınar’daki festivalimizde konserler, Sakarya’dan ve Türkiye’den ulusal ve global anlamda kendini kanıtlamış üretici firmaların katılımı ile çocuklar ve gençler için birçok eğlenceli aktivite planlanıyor. Geleneksel bir festival olacağını düşündüğümüz ve başarılı olması adına ciddi uğraşlar verdiğimiz festivalimize tüm Sakarya halkımız davetlidir.” dedi.
SAKARYA’YA YAKIŞACAK
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ da, festivalin Sakarya’ya değer katacağını belirterek; “Pandemi ile birlikte insanlar kalabalık, toplu tatillerden uzaklaşarak ‘sakin turizm’ denilen Bungalov evler ve karavanları tercih ediyorlar. Sapanca ilçemiz sakin turizm alanında öne çıkan yerler arasında. Karavan üretimi ve ihracatında da şehrimiz çok ciddi bir yerde, karavan üreten üyelerimiz var. Global anlamda rekabetçi markalar ile de yükselişini sürdürüyor.
Festivalin ulusal anlamda ses getireceğine inanıyorum. Kırkpınar’da yer alan açık hava fuar alanımız da bu gelişmeyle Süs Bitkileri ve Peyzaj Fuarı’nın yanında yeni bir etkinliğe de ev sahipliği yapmış olacak. Festival, Kırkpınar’a ve Sakarya’ya çok yakışacaktır. Verimli geçeceğini ve geleneksel olarak devam etmesini temenni ediyorum. Şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Ziyarette Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Mertcan Korkmaz da hazır bulundu.